Reklama

Elektronika - Komfort - elektroniczne dodatki zwiększające komfort użytkowania

Pełna widoczność także zimą: nowe funkcje dynamicznego oświetlenia ŠKODY Superb

dokument
pobierz +


Dla lepszej widoczności po zmierzchu nowa ŠKODA Superb dostępna jest od teraz z reflektorami ksenonowymi. Reflektory te mają funkcję adaptacyjnego oświetlenia drogi, umożliwiającą optymalne oświetlenie jej i otoczenia. Działa ona w trzech trybach: miejskim, pozamiejskim i autostradowym.
Tryb pozamiejski aktywny jest przy prędkościach 0-15 km/h i między 50 a 90 km/h. Prawy i lewy moduł świateł przednich zachowują w tym trybie swoje początkowe ustawienie. W trybie miejskim plama światła jest szersza i krótsza niż poza terenem zabudowanym, tak by zapewnić odpowiednią widoczność na chodnikach i przecinanych drogach na skrzyżowaniach. Tryb ten jest aktywny przy prędkościach pomiędzy 15 a 50 km/h. Podczas podróży na drodze szybkiego ruchu natomiast pożądana jest dobra widoczność o dalekim zasięgu na obydwa pasy ruchu. System AFS zapewnia ją poprzez obrócenie ku górze i w lewo lewego modułu przednich świateł, podczas gdy prawy moduł unosi się ku górze.
Funkcja „Smart Light Assist” (maskowanie świateł drogowych - automatyczne przysłanianie strumienia świateł drogowych) także pomaga przezwyciężyć ciemność w efektywny sposób: system rozpoznaje w nocy innych użytkowników ruchu przez wielofunkcyjną kamerę. Smart Light Assistant rozpoznaje w ciemności ruch przeciwległy i jadące z przodu pojazdy.
Pełna widoczność także zimą: Nowe funkcje dynamicznego oświetlenia ŠKODY Superb
Rozpoznawszy je, reaguje – zamiast zupełnie wyłączać światła drogowe w przypadku napotkania nadciągającego z naprzeciwka ruchu, nowa technologia jest bardziej selektywna: pozwala utrzymać maksymalny zasięg świateł drogowych także wśród innych użytkowników drogi. „Smart Light Assist” zapewnia optymalne oświetlenie we wszystkich sytuacjach. Dzięki temu droga zawsze pozostaje dobrze oświetlona światłami drogowymi, lecz kierowcy innych pojazdów nie są oślepiani.
Nowa ŠKODA Superb opcjonalnie może być wyposażona w innowacyjne elementy oświetleniowe. Pakiet wewnętrznego oświetlenia LED umożliwia zmianę nastroju we wnętrzu z pomocą oświetlenia, zależnie od statusu jazdy: otwarcie samochodu uruchamia tryb powitania, w którym elementy świetlne kokpitu i paneli drzwi tworzą wyjątkowy efekt podczas wsiadania.
Pełna widoczność także zimą: Nowe funkcje dynamicznego oświetlenia ŠKODY Superb
Dodatkowo, w trybie tym podświetlone są deska rozdzielcza, drzwi i przestrzeń na nogi. Po uruchomieniu silnika intensywność oświetlenia przechodzi w tryb jazdy, tak by utworzyć subtelny, kojący klimat towarzyszący prowadzeniu. Kierowca może sam wybrać w systemie pokładowym intensywność oświetlenia i jego kolor spośród trzech dostępnych.
Jeszcze jedna praktyczna funkcja oświetleniowa czeka w bagażniku: latarka LED, którą można wyjąć i wykorzystywać także poza samochodem. Gdy silnik jest włączony, latarka automatycznie ładuje się w swoim uchwycie.
ŠKODA niesie światłość w ciemne, zimowe miesiące. Nowy model Superb posiada wiele praktycznych funkcji oświetlenia: dostępny jest już teraz z bi-ksenonowymi reflektorami z funkcją adaptacji świateł AFS i ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED. W dodatku funkcja „Smart Light Assist” zapewnia zachowanie maksymalnej widoczności na drodze także nocą w ruchu drogowym, a rozbudowane możliwości regulacji oświetlenia kabiny wprowadzą w niej wyjątkowy nastrój


Zasoby powiązane


Reklama